[Úvod] [Kontakt] [Ke stažení] [English]
 
 
 

Tiskové konference


Poslední tisková konference před zahájením projektu
14.4.2004 ve 14 hodin

Poslední tisková konference před zahájením projektu Pocta Antonínu Dvořákovi 2004 se konala ve středu 14.4.2004 ve 14 hodin ve Sladkovského sále Obecního domu. Na úvod tiskové konference zazněla Humoreska Ges-dur a a-moll Antonína Dvořáka v podání Radoslava Kvapila. Moderátor Jiří Vejvoda poděkoval za finanční podporu projektu, záštity, které byly projektu uděleny a podporu všech spoluorganizátorů projektu, bez jejichž přispění by projekt nevznikl (viz Tisková zpráva Pocta AD 2004 ze dne 14.4.2004). K mikrofonu byli pozváni radní hl.města Prahy Igor Němec a zástupce ministerstva kultury 1. náměstek Zdeněk Novák (na fotografii vpravo). Mistr Josef Suk ve svém projevu vyzvedl velikost odkazu díla Antonína Dvořáka. Jiří Hubač, ředitel BVA International, hlavní organizátor a autor projektu, konkrétně informoval o slavnostním setkání 30.4.2004 na Vyšehradě – pietním aktu u hrobu Antonína Dvořáka a vzpomínkové mši svaté a o výstavě rukopisu „Novosvětské“ Antonína Dvořáka dne 2.5.2004 ve Dvoraně Rudolfina. Poté informoval o rozhlasovém a televizním vysílání koncertů 2.5. na ČT 2 a vysílání dokumentu BVA International Antonín Dvořák – Deo Gratias 2.5. na ČT 2 po skočení koncertu Dvořák světový. Hosté tiskové konference měli možnost vidět 5-ti minutovou ukázku z filmu. Václav Riedlbauch, generální ředitel České filharmonie, ve svém projevu vyzvihl historické spojení vzniku České filhramonie s osobou A. Dvořáka. Partnerem koncertu Dvořák světový je společnost ČEZ. Mediálními partnery projektu se stal Český rozhlas, deník Lidové noviny a časopis Xantypa. Zástupce Českého rozhlasu programový ředitel Josef Havel informoval o vysílání koncertů 2.5. na stanici Vltava a v zahraničí. František Laudát, ředitel Obecního domu – hlavního pořadatele výstavy Z duchovní tvorby Antonína Dvořáka, infomoval o výstavě a restaurování autografů Antonína Dvořáka (viz tisková zpráva Z duchovní tvorby Antonína Dvořáka). O závěrečné slovo požádal Jiří Vejvoda pana kardinála Miloslava Vlka, arcibiskupa pražského, primase českého, který vyzdvihl duchovní odkaz Antonína Dvořáka. Tiskovou konferenci opět zakončila hudba Antonína Dvořáka – Biblické písně č. 4 a 5 v podání Radoslava Kvapila (klavír) a Romana Janála (zpěv).

Soubory ke stažení:
Tisková zpráva projektu Pocta Antonínu Dvořákovi 2004
Tisková zpráva výstavy Z duchovní tvorby Antonína Dvořáka
Film Antonín Dvořák – Deo Gratias
Logo projektu

Soubory je také možné zaslat mailem – prosím pište na bva@bva.cz, kontaktní osoba: Jitka Přerovská.Předpremiéra dokumentárního filmu Deo Gratias
a tisková konference
28.4.2003

V pondělí 28.4.2003 se konala v Sukově síni Rudolfina v Praze v rámci projektu Pocta Antonínu Dvořákovi 2004 předpremiéra dokumentárního filmu Deo Gratias. Jiří Hubač, autor projektu a ředitel společnosti BVA International - která již druhý rokem projekt Pocta Antonínu Dvořákovi 2004 připravuje - informoval o stavu přípravných prací. Prezentoval webové stránky projektu, které přinášejí nejen podrobné informace o všech koncertech, ale i dalších aktivitách, doprovodných výstavách a partnerech projektu, kteří se na přípravě projektu podílí. Projekt získal významnou záštitu ministra zahraničí Cyrila Svobody a Magistrátu hl.m. Prahy. Mediálním partnerem projektu se stal měsíčník Xantypa, deník Lidové noviny a Český rozhlas. O projektu krátce pohovořil vrchní ředitel sekce Evropské integrace MZV Petr Ježek, radní hl.m. Prahy Igor Němec, programový ředitel Českého rozhlasu Josef Havel a Václav Riedlbauch, ředitel České filharmonie. Součástí projektu bude i několik výstav věnovaných Antonínu Dvořákovi. Informace o nich poskytla Jarmila Tauerová, ředitelka Muzea Antonína Dvořáka. Jednou z výstav bude výstava Z duchovní tvorby Antonína Dvořáka, která se koná pod záštitou arcibiskupa pražského a primase českého, kardinála Miroslava Vlka. Pořadatelem této výstavy je Obecní dům a jeho ředitel František Laudát poskytl informace o průběhu příprav a restaurování autografů děl Requiem, Svatá Ludmila a Te Deum. Pocta Antonínu Dvořákovi 2004 je zařazena do projektu Česká hudba 2004. Tento projekt, realizovaný Ministerstvem kultury, krátce představila Lenka Dohnalová z Informačně-koordinačního centra projektu. Na závěr byl hostům promítnut nový dokumentární film Deo Gratias režiséra Martina Suchánka, kameramana Richarda Špůra , střihače Marka Opatrného a producenta filmu Jiřího Hubače.


Prezentace a tisková konference
5.11.2002

V úterý 5.11.2002 proběhla v Sukově síni pražského Rudolfina prezentace a tisková konference k projektu Pocta Antonínu Dvořákovi 2004. Ředitel společnosti BVA International pan Jiří Hubač zahájil prezentaci tohoto kulturního projektu. Následovalo představení jednotlivých koncertních částí projektu řediteli spolupracujících organizací a hudebních těles - ředitelem České filharmonie Václavem Riedlbauchem, ředitelem Symfonického orchestru hl. m. Prahy Petrem Polívkou, ředitelem Pražské komorní filharmonie Iljou Šmídem, ředitelem Symfonického orchestru Českého rozhlasu Janem Simonem a ředitelkou Muzea Antonína Dvořáka paní Jarmilou Tauerovou. Velký kulturní přínos tohoto projektu vyzvihl také ministr kultury Pavel Dostál, který nad projektem přijal osobní záštit. Představení projektu provázela i audiovizuální prezentace jeho jednotlivých složek na promítacím plátně a ukázka z připravovaného dokumenárního filmu Deo Gratias.
 
 
 
 
  [Úvod] [Kontakt] [Ke stažení] [English]
 
 
  © 2002
BVA International s.r.o.